کابل قدرت با هادی آلومینیومی

کابل قدرت با هادی آلومینیومی

شاید فکرکنید استفاده از فلز آلومینیوم بخاطر مقاومت الکتریکی بالایی که دارد باعث افت ولتاژ و یا زیاد شدن دمای کابل قدرت در حین بهره برداری می شود. نگران نباشید! اگر با همان اصولی که سایز کابل مسی را انتخاب می کنید کابل آلومینیومی را انتخاب کنید مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما فراموش نکنید که سطح مقطع کابل قدرت با هادی آلومینیومی باید بیشتر از کابل قدرت با هادی مسی باشد.

تفاوت هادی مس با هادی آلومینیوم

فلز مس از گذشته مناسب ترین انتخاب برای هادی کابل قدرت بوده اما با بالا رفتن قیمت این فلز و محدودیت نسبی در منابع معدنی تولید کنندگان مجبور به پیداکردن فلزی جایگزین شدند که آلومینیوم انتخاب آنها بود. فلزی با قابلیت های منحصر به فرد که مقومت الکتریکی بیشتر از مس دارد و قیمت آن حداقل یک سوم قیمت مس است.

کابل قدرت با هادی آلومینیومی در زمینه های دیگر مانند وزن برتری هایی نسبت به کابل قدرت با هادی مسی دارد چرا که سبک تر است و برای خوردگی آن به مرور زمان هم نیازی به نگرانی نیست چرا که با استفاده از کلمپ بی متال قابل پیشگیری است.

و در نهایت بدانید که کابل بی کیفیت و نامرغوب تفاوتی نمی کند که از چه جنسی باشد زمانی که استاندارد ها پیروی نکند مناسب کار نیست.